Metody leczenia
Metody leczenia
Podczas wizyty fizjoterapeutycznej, używamy, w zależności od potrzeb pacjenta różnych, dobranych indywidualnie form terapii w celu zmaksymalizowania efektu.
W celu zapewnienia najwyższego standardu świadczonych usług posługujemy się aparatem USG w trakcie badania oraz w procesie terapeutycznym. Wykorzystanie USG pozwala na skuteczniejsze znalezienie problemu oraz obiektywną ocenę postępów terapii.
Naszym atutem jest zaangażowany i oddany pacjentom zespół, który cały czas rozwija swoje umiejętności, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach.
Prywatnie łączy nas wieloletnia przyjaźń, wspólne zainteresowania oraz zamiłowanie do fizjoterapii co doprowadziło do powstania gabinetu Osseus, prowadzonego zgodnie z naszą wizją.
Procedury mogące wchodzić w skład rehabilitacji to np.:
Terapia manualna
Wyspecjalizowana dziedziną praktyki fizjoterapeutycznej,
stosowana w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, oparta na rozumowaniu klinicznym oraz zastosowaniu wysoce specjalistycznych technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych.
Rozluźnianie powięziowe manualne
z wykorzystaniem narzędzi terapeutycznych – zbiór technik mających na celu poprawę mobilności oraz ślizgu pomiędzy strukturami powięziowymi, mięśniowymi, torebkowymi i więzadłowymi, który finalnie ma doprowadzić do poprawy zaburzonej funkcji ruchowej lub redukcji dolegliwości bólowych pacjenta.
Suche igłowanie
metoda, która polega na mechanicznym oddziaływaniu na
wybraną strukturę anatomiczną (mięśniowo-powięziowe punkty spustowe), poprzez wprowadzenie pod skórę cienkiej, pełnej igły. W trakcie zabiegu do organizmu nie wprowadza się żadnych substancji do ciała pacjenta. Metoda stosowana jest głównie u pacjentów, których dolegliwości wywoływane są przede wszystkim przez struktury mięśniowo-powięziowe.
Terapia z wykorzystaniem USG
w trakcie rehabilitacji.
Rehabilitacja pod kontrolą ultrasonografu dostarcza wielu wartościowych informacji o stanie tkanek miękkich i znacząco podnosi jakość procesu usprawniania i powrotu do pełnej sprawności.
Kinesiotaping
metoda terapeutyczna, która łagodzi ból i ułatwia drenaż limfatyczny
poprzez minimalne podniesienie skóry i tym samym zwiększenie przestrzeni śródmiąższowej. Pozwala to na na przyspieszenie procesu gojenia
i szybsze zredukowanie stanu zapalnego w tkankach. Kinesio Tape’y stosowane są także, aby wspomagać stany pooperacyjne, optymalizować pracę mięśni oraz wspomagać naturalny proces gojenia się tkanek organizmu. Metoda polega na aplikacji, specjalnej rozciągliwej
i przylepnej taśmy kinesio tape na powierzchni skóry, w oparciu
o wcześniejszą ocenę dolegliwości.
Medyczny trening terapeutyczny
w celu przygotowania do podjęcia maksymalnych obciążeń treningowych.
NMP Neuromodulacja
To nowatorska metoda pochodząca z Hiszpanii, pozwalająca na ingerencję w funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu anatomii człowieka oraz zastosowaniu prądu elektrycznego o niskim natężeniu możliwe jest skuteczne leczenie różnych patologii układu mięśniowo-szkieletowego. Procedura jest bezbolesna, szybka i często prowadzi do natychmiastowej poprawy stanu pacjenta, stanowiąc wartościowe narzędzie w terapeutycznym arsenału fizjoterapii.Procedura polega na wprowadzeniu specjalnej igły o grubości 3 mm blisko nerwu unerwiającego obszar dolegliwości i stymulacji go prądem. Proces ten aktywuje ośrodki szlaków hamowania bólu, znosi ból, moduluje jego nasilenie.
Przezskórna elektroliza EPTE ®
Metoda terapeutyczna, znana jako Terapia Przezskórnej Elektrolizy (EPTE ®), prezentuje przełomowy krok w leczeniu tendinopatii. Charakteryzuje się ona wysoką efektywnością i jest mało inwazyjna dla pacjenta. Przyspiesza ona czas rekonwalescencji, co przekłada się na istotne korzyści kliniczne i ekonomiczne.
Procedura leczenia opiera się na zastosowaniu prądu galwanicznego bezpośrednio na obszarze uszkodzonej tkanki, za pośrednictwem specjalnej igły o grubości 0,3 mm. W ten sposób następuje inicjacja kontrolowanego stanu zapalnego, powodując reakcję gojenia się tkanki.